Dyrektor generalny Versace przejdzie do Burberry

ARŻ, Reuters
opublikowano: 20-10-2021, 11:34

Dyrektor generalny włoskiego domu mody Versace, Jonathan Akeroyd, w kwietniu przyszłego roku obejmie analogiczne stanowisko w Burberry, pisze Reuters.

Burberry
Burberry
Simon Dawson

Brytyjski dom mody Burberry intensywnie poszukiwał nowego dyrektora generalnego po tym, gdy pełniący tę funkcję Marco Gobbetti ogłosił w czerwcu, że odejdzie z firmy z końcem roku. W styczniu rozpocznie pracę dla innej luksusowej marki, Salvatore Ferragamo. Decyzję motywował chęcią powrotu do rodzinnych Włoch.

54-letni Jonathan Akeroyd zaczął szefować Versace w 2016 roku. Wcześniej przez 12 lat zarządzał domem mody stworzonym przez zmarłego w 2010 roku brytyjskiego projektanta Alexandra McQueena.

Nowy dyrektor generalny Burberry ma zarabiać 1,1 mln GBP rocznie i otrzymywać premie o maksymalnej wysokości 200 proc. wynagrodzenia zasadniczego. Po przejściu do brytyjskiej firmy dostanie także 6 mln GBP w gotówce i akcjach w ramach rekompensaty za utracone nagrody i odprawę od poprzedniego pracodawcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane