Dyrektor Instytutu Książki złożył dymisję

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-12-2005, 18:57

Dotychczasowy dyrektor Instytutu Książki w Krakowie, Andrzej Nowakowski, złożył w poniedziałek dymisję na ręce ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Ujazdowskiego. Minister rezygnację przyjął i podziękował Nowakowskiemu za dotychczasową pracę.

Dotychczasowy dyrektor Instytutu Książki w Krakowie, Andrzej Nowakowski, złożył w poniedziałek dymisję na ręce ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Ujazdowskiego. Minister rezygnację przyjął i podziękował Nowakowskiemu za dotychczasową pracę.

Dziękując odchodzącemu dyrektorowi, minister przypomniał sukcesy odniesione przez Andrzeja Nowakowskiego w zakresie promocji polskiej książki za granicą, w tym na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie nad Menem - poinformował resort kultury w przesłanym PAP komunikacie.

Dymisja jest efektem rozmowy, którą Nowakowski i minister odbyli w piątek wieczorem. "Ustaliliśmy, że w poniedziałek mam złożyć wypowiedzenie z pracy i zrobiłem to" - powiedział PAP Andrzej Nowakowski.

Nieoficjalnie na następczynię Nowakowskiego typuje się Magdalenę Ślusarską - dotychczasową prezes Ars Polony, od lat związaną z różnymi instytucjami na rynku książki. Ślusarska współpracowała już z Kazimierzem Ujazdowskim za czasów jego poprzedniej kadencji w ministerstwie, była szefową zlikwidowanego Departamentu Książki. Zmiana na stanowisku dyrektora Instytutu Książki może wiązać się z planami przeniesienia tej instytucji z Krakowa do Warszawy.  

Andrzej Nowakowski jest pracownikiem naukowym Instytutu Filologii Polskiej UJ, dyrektorem wydawnictwa Universitas, był prezesem Polskiej Izby Książki, odpowiadał też za promocję Polski podczas Międzynarodowych Targów Książki Frankfurt 2000. Szefem Instytutu Książki został 1 stycznia 2004 roku, kiedy to  instytut wyłoniony został z zespołu literackiego działającego w ramach Instytutu Adama Mickiewicza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu