Czytasz dzięki

DZ Bank nie sprzedaje aktywów w Polsce

ET
opublikowano: 06-10-2011, 00:00

MINIWYWIAD Z RAINEREM FUHRMANNEM, PREZESEM DZ BANK POLSKA

Czy prawdą jest, że proces sprzedaży DZ Banku został wstrzymany?

Rainer Fuhrmann, prezes DZ Bank Polska: Mogę potwierdzić, iż DZ Bank AG, właściciel DZ Bank Polska, postanowił wycofać się z procesu sprzedaży naszego banku.

Z jakich powodów zapadła decyzja o wstrzymaniu sprzedaży?

Takim procesom nie sprzyja sytuacja w świecie. Rynki finansowe charakteryzuje obecnie wysoki stopień niepewności, zarówno jeśli chodzi o sytuację ekonomiczną, jak i ramy regulacyjne. Warto też podkreślić, że DZ Bank – w przeciwieństwie do wielu innych zachodnich banków komercyjnych – nie jest zmuszony do wyprzedaży swoich aktywów, bo nigdy nie korzystał z pomocy państwowej. Po pierwszym półroczu tego roku zysk brutto DZ Bank sięgnął 638 mln euro i był o 3,6 proc. wyższy niż rok wcześniej.

Czy rozmowy o sprzedaży zostały tylko zawieszone i jest możliwość ponownego rozpoczęcia procesu, a jeśli tak, to kiedy?

Decyzja naszego właściciela oznacza całkowite zakończenie tego procesu.

Co decyzja oznacza dla DZ Bank. Jaki pomysł na działanie banku ma właściciel?

Nadal będziemy koncentrować się na kluczowych grupach naszych klientów, czyli korporacjach oraz zamożnych osobach indywidualnych. Dzięki przynależności do Grupy DZ Bank możemy naszą ofertą śmiało konkurować z największymi instytucjami. Niezwykle istotnym elementem – ze względu na doświadczenie naszego właściciela, jak i podobieństwo sektora spółdzielczego w Polsce i Niemczech – będzie też dla nas rozwijanie współpracy z polskim sektorem bankowości spółdzielczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane