Dziedziczak: Kaczmarek będzie szefem MSWiA

opublikowano: 07-02-2007, 18:19

W czwartek premier zwróci się do prezydenta z wnioskiem o powołanie Janusza Kaczmarka na funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji, poinformował rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

W czwartek premier Jarosław Kaczyński zwróci się do prezydenta Lecha Kaczyńskiego z wnioskiem o powołanie Janusza Kaczmarka na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji - poinformował w środę PAP rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

Wiceszef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Rosołowski poinformował PAP, że Kaczmarek zostanie powołany na szefa MSWiA w czwartek po południu.

Kaczmarek - dotychczasowy Prokurator Krajowy - zastąpi w resorcie Ludwika Dorna, który pozostanie w rządzie jako wicepremier.

Dorn na konferencji prasowej w środę przed południem powiedział, że oddał się do dyspozycji premiera już 24 stycznia, bo miał odmienną opinię niż Jarosław Kaczyński w ważnej sprawie resortowej. Nie ujawnił jednak, jakiej.

Premier mówił dziennikarzom, że do dymisji dotychczasowego szefa MSWiA doszło z powodu "pewnych różnic odnoszących się do sposobu koordynowania różnych przedsięwzięć" prowadzonych nie tylko przez resort, ale i inne resorty oraz służby. J. Kaczyński zapewnił także, że powód dymisji był czysto merytoryczny i nie wpływa na ich wzajemne relacje. Według premiera, rola Dorna w rządzie nie zmaleje, ale wzrośnie.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane