Dzięki inwestycjom Pasym zmienia oblicze

MAS
opublikowano: 07-07-2009, 00:00

Niezagospodarowany półwysep jeziora Kalwa przeobraża się jeden z ciekawszych turystycznie zakątków Polski.

Niezagospodarowany półwysep jeziora Kalwa przeobraża się jeden z ciekawszych turystycznie zakątków Polski.

Najpierw deweloper Kristensen Group wybudował w Pasymiu Osadę Zamkową — ekskluzywny kompleks 22 domów szeregowych i bliźniaczych, o powierzchni około 120 mkw. każdy. W ślad za nim poszła Grupa Inwestycyjna Mazury, która po sąsiedzku — w miejscu zabytkowego Starego Młyna — planuje budowę hotelu z 40-50 pokojami. Znajdzie się w nim również restauracja, centrum SPA, sale konferencyjne, baseny w części hotelowej i odkrytej, jacuzzi, sauna parowa i fińska oraz gabinety chirurgii plastycznej.

— Stary Młyn to zabytkowy budynek, który teraz po prostu niszczeje. Budowa hotelu podkreśli walory historyczne tego miejsca i przyczyni się do ożywienia turystycznego Pasymia — twierdzi Zbigniew Lewandowski z Grupy Inwestycyjnej Mazury.

Projekt hotelu, który zajmie ponad 4,4 tys. mkw., wykonała pracownia PRC. Koncepcja zakłada wpisanie obiektu w lokalną specyfikę Pasymia.

Na razie trwa pozyskiwanie pozwoleń na rozbudowę i przebudowę Starego Młyna, który jest objęty kontrolą konserwatora zabytków.

— Projekt podkreśla zabytkowe walory Starego Młyna i Domu Młynarza. Wykorzystujemy m.in. elementy konstrukcji drewnianej typowe dla pasymskich obiektów użytkowych i sakralnych, które stanowić będą ważny element wystroju wnętrz — dodaje Igor Galas z PRC.

Inwestor szacuje koszt budowy hotelu na około 36 mln zł.

36

mln zł Taka będzie wartość inwestycji Grupy Inwestycyjnej Mazury w hotel Stary Młyn w Pasymiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu