Dzień więcej na ZUS IWA

opublikowano: 13-01-2016, 22:00

Ubezpieczenia wypadkowe: Płatnicy muszą do końca tego miesiąca złożyć informację ZUS IWA za 2015 r. z danymi do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe.

Do złożenia ZUS IWA nie są zobowiązani wszyscy płatnicy. Ten obowiązek nie obejmuje przedsiębiorców, którzy choć w jednym miesiącu minionego roku nie byli płatnikami składek na ubezpieczenie wypadkowe, czyli ani jeden ubezpieczony nie podlegał temu ubezpieczeniu.

Zakład przypomina, że ZUS IWA muszą sporządzić płatnicy, którzy 31 grudnia 2015 r. byli wpisani do rejestru REGON i jako płatnicy składek na ubezpieczenie wypadkowe byli zgłoszeni nieprzerwanie w ZUS od 1 stycznia do 31 grudnia minionego roku oraz co najmniej jeden dzień w styczniu tego roku.

Ponadto w 2015 r. zgłaszali do ubezpieczenia wypadkowego co najmniej 10 ubezpieczonych. Te wszystkie warunki muszą być spełnione łącznie. Szczegółowe informacje dotyczące zasad składania i wypełniania informacji ZUS przedstawia w poradniku na swojej stronie internetowej (www.zus.pl).

1.02 Tego dnia najpóźniej powinni płatnicy złożyć ZUS IWA za 2015 r. Ustawowy termin na składanie tej informacji wyznaczono na 31 stycznia, ale w 2016 r. ten dzień przypada w niedzielę.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu