Dziewięciolatek najlepiej zarabiającą gwiazdą YouTube’a

DI, PAP
opublikowano: 21-12-2020, 14:14

Pochodzący z wietnamsko-japońskiej rodziny Amerykanin jest na czele serwisu już trzeci rok z rzędu.

kaji family/youtube.com

Listę osób o największych zarobkach na YouTubie otwiera Ryan Kaji. Dziewięciolatek ma na koncie 29,5 mln USD, 12,2 mld określających popularność wyświetleń i 41,7 mln abonentów. Miarą sukcesu Amerykanina pochodzącego z wietnamsko-japońskiej rodziny są nie tylko zarobki i wyświetlenia, ale też fakt, że został pierwszą gwiazdą YouTubie, która doczekała się swojego balonu przedstawiającego go jako superbohatera podczas słynnej nowojorskiej parady domu handlowego Macy's w Święto Dziękczynienia.

"Był to chwyt marketingowy, a zarazem ekscytujący moment dla dzieci, które oglądały jego filmy, przedstawiające eksperymenty naukowe zrób to sam, rodzinne historie i recenzje nowych zabawek" – podkreśla magazyn „Forbes”.

Większość dochodów chłopca pochodzi z umów licencyjnych obejmujących ponad 5000 produktów.

Ryan Kaji jest na czele gwiazd serwisu już trzeci rok z rzędu. Ma też własną linię markowych towarów, m.in. plecaki i pastę do zębów. Doczekał się w telewizji Nickelodeon serialu „Ryan’s Mystery Playdate”.

Najgroźniejszym jego rywalem jest 20-letni Amerykanin Jimmy Donaldson, znany jako MrBeast. Zarobił 24 mln USD, ma 3 mld wyświetleń i 47,8 mln abonentów. Wsławił się m.in. przygotowaniem kosztem 600 tys. USD w Święto Niepodległości 4 lipca filmu wideo z pokazem sztucznych ogni. [DI, PAP]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane