Dziś może paść rekord S&P500

opublikowano: 01-10-2018, 13:44

Poprawa nastrojów inwestorów po porozumieniu USA, Meksyku i Kanady w sprawie układu handlowego może przełożyć się na rekordową wartość S&P500 w poniedziałek.

W piątek S&P500 zakończył sesję niewielkim spadkiem. Jest jednak tylko o 0,6 proc. poniżej rekordowego zamknięcia wynoszącego 2930,75 pkt. Można oczekiwać jego wzrostu w poniedziałek, głównie z powodu zawarcia porozumienia w sprawie nowego układu handlowego między USA, Kanadą i Meksykiem. Zaledwie cztery dni temu amerykański przedstawiciel ds. handlu Robert Lighthizer mówił w Kongresie USA, że szanse na dogadanie się z Kanadą przed upłynięciem wyznaczonego na to czasu są niewielkie.

- Trójstronne porozumienie kończy okres kilku miesięcy niepewności dotyczącej handlu w Ameryce Północnej – podkreśla Jasper Lawler, szef analizy w London Capital Group. 

Kontrakty na główne indeksy amerykańskich rynków akcji wyraźnie rosną. Kontrakt na średnią Dow Jones idzie w górę o 0,8 proc., na S&P500 o 0,6 proc., a na Nasdaq-100 o 0,8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu