Dziś USA dyktują sytuację na rynkach

Łukasz Ogórek, DM IDMSA
opublikowano: 02-08-2013, 11:16

Czwartek niewątpliwie należał do dolara. Na wykresie dziennym EURUSD mogliśmy obserwować dużą świecę spadkową.

Dolar umocnił się do euro 0,67%. Kolejna, w tym tygodniu porcja danych mogła przyczynić się do osłabienia euro. Indeks ISM dla przemysłu w USA wyniósł 55,4 pkt., i był wyższy niż zakładała prognoza 52 pkt. Ponadto kilka godzin wcześniej odbyła się konferencja z udziałem prezesa EBC. Mario Draghi potwierdził fakt pozostawienia stóp procentowych na niskim poziomie 0,5%. Kolejna kwestią poruszoną przez Mario Draghiego była sytuacja w strefie euro. Prezes EBC twierdzi, iż najgorsze mamy już za sobą, a polityka monetarna nie ulegnie znaczącej zmianie. Jednym z najważniejszych czynników pozostaje stabilizacja cen i poprawa sytuacji fiskalnej poszczególnych gospodarek.

Dziś na pierwszym planie znów pozostają Stany Zjednoczone. O godz. 14:30 Departament Pracy opublikuje sytuacje sektorze zatrudnienia i oczy wszystkich inwestorów będą zwrócone na dane NFP. Prognoza wskazuje na obniżenie do poziomu 184 tyś. ilości pracowników zatrudnionych w amerykańskich przedsiębiorstwach (w sektorze prywatnym) i w instytucjach rządowych w porównaniu do poprzedniego okresu 195 tyś. Jednak dane mogą zaskoczyć ze względu na fakt, iż raport ADP opublikowany w środę pokazał znaczny wzrost w zmianie zatrudnienia. Następnie po tych danych ważną publikacją będą informacje o zamówieniach na dobra trwałego użytku.               

EURUSD

Na wykresie dziennym EURUSD znajduje się w trendzie wzrostowym. Obecnie mamy korektę. Para w dniu wczorajszym przebiła wsparcie wyznaczone przez tenkan sen na poziomie 1,3232. Kolejne wsparcie wyznacza górna powłoka chmury Ichimoku na poziomie 1,3159. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt 1,3344.

USDPLN

Na wykresie dziennym  USDPLN znajduje się w trendzie spadkowym. Najbliższe wsparcie stanowi ostatni dołek na poziomie 3,1677. Najbliższy opór stanowi dolna powłoka chmury Ichimoku na poziomie 3,2290.

USDCAD

Na wykresie tygodniowym USDCAD znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie wyznacza kijun sen na poziomie 1,0269. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt poziomie 1,0608.

USDJPY

Na wykresie 4 godzinnym  USDJPY w dniu wczorajszym wygenerowany został techniczny sygnał kupna. Para wybiła się góra z chmury Ichimoku. Sygnał potwierdzają pozostałe elementy Ichimoku. Najbliższe wsparcie stanowi górna powłoka chmury na poziomie 99,24. Najbliższy opór stanowi ostatni szczyt 99,74.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ogórek, DM IDMSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Dziś USA dyktują sytuację na rynkach