Dziś w PB: prywatyzacja Impexmetalu zainteresowała Kęty

Administrator
opublikowano: 18-01-2002, 07:30

Ministerstwo Skarbu Państwa w lutym zaprosi inwestorów do składania ofert zakupu akcji giełdowego Impexmetalu, w którym resort ma 31,5 proc. akcji. Zainteresowanie przygotowywaną dopiero ofertą wyraziły już giełdowe Kęty. Zdaniem analityków na takim aliansie zyskałyby obie strony. Do boju o oferowane akcje z pewnością staną także zachodnie koncerny.

Ministerstwo Skarbu Państwa w lutym zaprosi inwestorów do składania ofert zakupu akcji giełdowego Impexmetalu, w którym resort ma 31,5 proc. akcji. Zainteresowanie przygotowywaną dopiero ofertą wyraziły już giełdowe Kęty. Zdaniem analityków na takim aliansie zyskałyby obie strony. Do boju o oferowane akcje z pewnością staną także zachodnie koncerny.

— Na przełomie stycznia i lutego powinno dojść do spotkania z doradcą ministra przy prywatyzacji Impexmetalu. Wówczas ustalone zostaną szczegóły prywatyzacji. Zaproszenia inwestorów do rokowań można spodziewać się w lutym — mówi osoba związana z prywatyzacją spółki.

Do tej pory — jeszcze przed oficjalną deklaracją sprzedaży akcji — zainteresowanie przejęciem papierów Impexmetalu wyraziło kilku inwestorów finansowych oraz międzynarodowych koncernów branżowych. Na wstępnej liście znajduje się też jedna branżowa firma z Polski — Zakłady Metali Lekkich Kęty, która sama szuka zagranicznego partnera. Kęty, wiodąca spółka na polskim rynku przetwórstwa aluminium, mogą być zainteresowane jedną spółką z grupy kapitałowej Impexmetalu — Hutą Aluminium Konin, która jest jedynym producentem tego metalu w kraju.

Więcej o możliwych wariantach prywatyzacji Impexmetalu oraz o opiniach analityków na ten temat można dowiedzieć się z piątkowego "Pulsu Biznesu". Zapraszamy do lektury!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane