E-commerce w branży budowlanej

opublikowano: 04-07-2014, 00:00

BADANIE

Czego klienci oczekują od firm budowlanych, składając im zapytanie ofertowe on-line? Sprawdzili to przedstawiciele Oferteo.pl na podstawie opinii użytkowników swojego serwisu. W tym celu przebadali 211 osób poszukujących firmy budowlanej. Wyniki: dla blisko połowy ankietowanych najważniejsza jest cena usługi, istotne jest również doświadczenie firmy w realizacji podobnych zleceń (27 proc. wskazań). Klienci oczekują też od przedsiębiorstw pełnej dyspozycyjności w terminie planowanej budowy (16 proc. odpowiedzi). 6 proc. zainteresowanych nawiązaniem współpracy z nowym dostawcą lub wykonawcą chciałoby dodatkowo uzyskać kontakt do ich wcześniejszych klientów, by zapytać o opinie i referencje.

47 proc. Tylu ankietowanych przez serwis Oferteo.pl klientów podczas poszukiwań i przy wyborze firmy budowlanej zwraca uwagę na cenę usług. Liczy się też jej doświadczenie i referencje dotychczasowych klientów. Według badania Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych prowadzonego w ubiegłym roku na zlecenie IAB Polska co trzecia decyzja zakupowa polskich internautów podejmowana jest na podstawie informacji zdobytych w sieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu