Czytasz dzięki

EasyJet inauguruje loty na trasie Belfast-Gdańsk

PAP
opublikowano: 29-10-2007, 13:39

Brytyjski tani przewoźnik easyJet uruchomi we  wtorek regularne połączenia pomiędzy Belfastem a Gdańskiem, trzy razy w  tygodniu. Jest to już drugie bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Irlandią Płn. a Polską obsługiwane przez te linie.

Od kwietnia br. samoloty przewoźnika latają na trasie Belfast- Kraków.

EeasyJet jest największym tanim przewoźnikiem w Irlandii Płn., choć na rynku brytyjskim i europejskim ustępuje Ryanairowi. Od obecnego tygodnia z lotniska w Belfaście będzie obsługiwał loty na 23 trasach. W najbliższych 12 miesiącach linie spodziewają się, że liczba jego pasażerów korzystających z lotniska w Belfaście sięgnie 3,3 mln.

Liczbę Polaków w Irlandii Płn. ocenia się na 20-30 tys. Pracują głównie w przetwórstwie rolnym, magazynach, budownictwie i przemyśle wytwórczym. Wraz ze studentami i pracownikami sezonowymi, liczba pracowników z Polski w miesiącach letnich sięga 50-60 tys. Dotychczas Irlandia Płn. była dla Polaków mniej dostępną częścią Zjednoczonego Królestwa z uwagi na brak bezpośrednich lotów z Polską, wyższe były zatem koszty latania przez Londyn, lub Dublin.

Od obecnego sezonu EasyJet zwiększył też częstotliwość połączeń między Belfastem a Krakowem, z trzech na tydzień - do pięciu. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane