EasyJet otwiera dwie nowe trasy: do Lublany i Budapesztu

opublikowano: 12-02-2004, 19:12

PAP: Tanie linie lotnicze EasyJet uruchamiają od 1 maja, daty przyjęcia 10 nowych państw do UE, dwie nowe trasy do Europy Centralnej. Polska nadal nie figuruje na radarze zainteresowań przewoźnika - podała spółka.

Przewoźnik będzie latał z Stansted (pod Londynem) do Lublany i z Luton (też pod Londynem) do Budapesztu.

EasyJet uruchamia też połączenia lotnicze ze Stanstedu do Bazylei i z Gatwick (pod Londynem) do Neapolu, Ibizy, Faro (Portugalia) i czeskiej Pragi. Większość z tych tras obsługuje już teraz, ale z innych lotnisk.

EasyJet spodziewa się, że jego potencjał przewozowy w obecnym roku obrachunkowym wzrośnie o 20 proc. Od 1 maja przewoźnik będzie obsługiwał 135 tras.

Uzasadniając, dlaczego zdecydował się na przecieranie szlaku akurat na Węgry i Słowenię, EasyJet wskazał na rosnącą popularność Węgier jako miejsca pielgrzymek turystycznych i na atrakcyjność Słowenii dla miłośników sportów zimowych.

Z kolei motywem uruchomienia połączenia do Bazyleii jest wycofanie się z lotów do Zurichu, którą to trasę EasyJet obsługiwał z Gatwick. EasyJet twierdzi, że władze lotniska w Zurichu zażądały od niego nowych, wygórowanych opłat za lądowanie, co uczyniło tę trasę nierentowną.

W styczniu EasyJet i jego największy konkurent Ryanair prześcignęły British Airways, jeśli chodzi o liczbę pasażerów przewiezionych na rynkach brytyjskim i europejskim.

W ubiegłym miesiącu EasyJet informował, że liczba jego pasażerów wzrosła o 12 proc. w porównaniu ze styczniem 2003 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / EasyJet otwiera dwie nowe trasy: do Lublany i Budapesztu