EasyJet wspiera plan budowy elektrycznego samolotu pasażerskiego

Marek Druś, bbc.com
opublikowano: 27-09-2017, 11:11
aktualizacja: 27-09-2017, 11:13

Brytyjska tania linia lotnicza EasyJet chce powstania elektrycznego samolotu pasażerskiego, który mogłaby wprowadzić na krótsze trasy już za 10-20 lat.

EasyJet wsparł stworzenie prototypu opracowanego przez amerykańską firmę Wright Electric, która zbudowała już dwumiejscowy samolot o napędzie elektrycznym. Nowy, większy samolot, miałby mieć zasięg 335 mil. Oznacza to, że mógłby polecieć na trasach z Londynu do Paryża, Brukseli, Amsterdamu, Kolonii, Glasgow i Edynburga. Carolyn McCall, prezes EasyJet podkreśla iż jest obecnie pewna, że taki samolot, mogący przewieźć 220 pasażerów, będzie latał. 

Wright Electric, który powstał w ubiegłym roku, opiera swoje plany na stworzeniu nowego akumulatora, dużo lżejszego niż obecnie dostępne. Pozwolą one na zasilanie silników zarówno odrzutowych, jak i śmigłowych. Chce je umieścić w skrzydłach dla zmniejszenia oporu aerodynamicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / EasyJet wspiera plan budowy elektrycznego samolotu pasażerskiego