Ebay umożliwi handel NFT

opublikowano: 12-05-2021, 08:15

Ebay to pierwsza firma e-commerce, która umożliwi handel oryginalnymi dobrami cyfrowymi (NFT) na swojej platformie, informuje Reuters.

NFT to wszelkiego rodzaju cyfrowe dobra, m.in. pliki graficzne, muzyczne lub wideo, których oryginalność bazuje na blockchainie. Ich popularność znacząco wzrosła w tym roku głównie z powodu kilku dużych transakcji, z których rekordową była sprzedaż w marcu za 69 mln USD cyfrowego kolażu stworzonego przez artystę używającego pseudonimu Beeple.

- W nadchodzących miesiącach eBay uruchomi nowe możliwości wprowadzające oparte na blockchainie dobra na naszą platformę – powiedział Jordan Sweetnam, szef rynku północnoamerykańskiego w eBay.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters zwraca uwagę, że ogłoszenie o NFT pojawia się niedługo po zapowiedzi eBay przyjmowania w przyszłości płatności w kryptowalutach. Handel NFT najczęściej realizowany był dotychczas w etherach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane