EBC rozważa dochodzenie w sprawie Deutsche Banku

opublikowano: 18-09-2019, 15:42

Europejski Bank Centralny rozważa, czy rozpocząć formalne dochodzenie w sprawie Deutsche Banku w związku z podejrzeniem nieautoryzowanych zakupów własnych obligacji, donosi Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Agencja zwraca uwagę, że groźba kary finansowej pojawia się w momencie kiedy największy niemiecki bank stara się poprawić relacje z inwestorami i regulatorami naruszone wydarzeniami z lat ubiegłych.

Reuters pisze, że sprawa dotyczy obligacji znanych jako AT1 i AT2, które pojawiły się po kryzysie finansowym i miały chronić podatników przed ewentualnymi skutkami ratowania banków przenosząc ryzyko finansowe na posiadaczy obligacji. Posiadanie przez bank tych obligacji całkowicie niweczy jednak cel ich emisji.

Źródła Reutersa twierdzą, że Deutsche Bank wystąpił o zgodę na kupno wspomnianych obligacji w 2014 roki, ale jej nie dostał. Pomimo to miał je kupować. EBC w 2017 roku wydał ostatecznie zgodę na kupno obligacji przez Deutsche Bank, ale decyzja nie działała wstecz.

Informatorzy Reutersa twierdzą, że EBC obecnie analizuje fakty, aby ustalić, czy powinien wszcząć formalne dochodzenie.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy