EBC rozważa dochodzenie w sprawie Deutsche Banku

opublikowano: 18-09-2019, 15:42

Europejski Bank Centralny rozważa, czy rozpocząć formalne dochodzenie w sprawie Deutsche Banku w związku z podejrzeniem nieautoryzowanych zakupów własnych obligacji, donosi Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Agencja zwraca uwagę, że groźba kary finansowej pojawia się w momencie kiedy największy niemiecki bank stara się poprawić relacje z inwestorami i regulatorami naruszone wydarzeniami z lat ubiegłych.

Reuters pisze, że sprawa dotyczy obligacji znanych jako AT1 i AT2, które pojawiły się po kryzysie finansowym i miały chronić podatników przed ewentualnymi skutkami ratowania banków przenosząc ryzyko finansowe na posiadaczy obligacji. Posiadanie przez bank tych obligacji całkowicie niweczy jednak cel ich emisji.

Źródła Reutersa twierdzą, że Deutsche Bank wystąpił o zgodę na kupno wspomnianych obligacji w 2014 roki, ale jej nie dostał. Pomimo to miał je kupować. EBC w 2017 roku wydał ostatecznie zgodę na kupno obligacji przez Deutsche Bank, ale decyzja nie działała wstecz.

Informatorzy Reutersa twierdzą, że EBC obecnie analizuje fakty, aby ustalić, czy powinien wszcząć formalne dochodzenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane