EBI otworzył przedstawicielstwo w Warszawie

opublikowano: 12-01-2007, 14:13

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) otworzył w piątek przedstawicielstwo w Warszawie, poinformował bank w komunikacie w piątek.

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) otworzył w piątek przedstawicielstwo w Warszawie, poinformował bank w komunikacie w piątek.

„Otwarcie biura EBI w Warszawie umożliwi lepsze reagowanie na potrzeby klientów publicznych i prywatnych w zakresie finansowania oraz przyczyni się do zacieśnienia współpracy z lokalnymi instytucjami i partnerami” – czytamy w komunikacie.

W biurze EBI będą pracować również eksperci z JASPERS, programu pomocy technicznej ustanowionego wspólnie przez EBI, Komisję Europejską i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Celem tego programu jest pomoc krajom Europy Środkowej i Wschodniej w opracowaniu projektów, które otrzymają wsparcie z funduszy strukturalnych i spójności Unii Europejskiej.

Łączna wysokość operacji EBI w Polsce od 1990 roku osiągnęła wartość ponad 13 mld euro. Polska jest największym, spośród nowych państw członkowskich, odbiorcą funduszy banku. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / EBI otworzył przedstawicielstwo w Warszawie