Czytasz dzięki

EBOiR zainwestuje w ukraiński bank Raiffeisena

opublikowano: 06-07-2015, 19:16

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju kupi „znaczący” mniejszościowy pakiet udziałów w ukraińskim banku Raiffeisena, pisze The Financial Times.

EBOiR poinformował w poniedziałek o zamiarze zainwestowania w Raiffeisen Bank Aval, który jest drugim największym, należącym do zachodniego kapitału bankiem na Ukrainie.

FT zwraca uwagę, że ukraiński system bankowy doświadczył znaczącego odpływu pieniędzy z depozytów, znaczącego pogorszenia koniunktury gospodarczej i potężnej deprecjacji hrywny. Gazeta przypomina, że Austriacy próbowali sprzedać Aval w ubiegłym roku, ale porzucili ten plan z powodu wybuchu konfliktu Ukrainy z Rosją po aneksji przez nią Krymu. Aval, który zamknął w ubiegłym roku ponad 100 oddziałów (ma wciąż 671), zakończył pierwszy kwartał stratą wysokości 82 mln EUR.

W ramach transakcji, która ma zostać zamknięta do września, Aval wyemituje nowe akcje, które dadzą EBOiR 20-25 proc. udziału w kapitale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Polecane