EBOR dokapitalizuje Raiffeisen-Leasing Polska

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-02-2005, 19:35

Pożyczką w wysokości 5 mln euro Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju dokapitalizuje bank Raiffeisen-Leasing Polska SA, wspierając jego działalność leasingową dla małych i średnich firm - ogłosił EBOR w komunikacie.

Pożyczką w wysokości 5 mln euro Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju dokapitalizuje bank Raiffeisen-Leasing Polska SA, wspierając jego działalność leasingową dla małych i średnich firm - ogłosił EBOR w komunikacie.

    Najnowszy kredyt EBOR-u jest przedłużeniem istniejącej umowy ws. pożyczki na 10 mln euro, podpisanej w październiku 2002 r.  Dyrektor EBOR-u odpowiedzialny za dział niebankowych instytucji finansowych Jonathan Woolett liczy na to, że dzięki obecnej pożyczce, europejski bank będzie mógł wspierać ekspansję sektora drobnego biznesu, umożliwiając małym i średnim przedsiębiorcom szerszy dostęp do źródeł finansowania.

    "Obecna pożyczka wniesie także wkład w rozwój sektora leasingu w Polsce pobudzając konkurencję i zwiększając zainteresowanie innych banków i instytucji finansujących działalność sektora małych i średnich firm" - dodaje komunikat.

    Małe i średnie firmy wciąż napotykają na bariery w dostępie do funduszy niezbędnych dla rozwoju operacji - uważa Przemysław Stańczyk z zarządu Reiffeisen-Leasing SA.

    Program wsparcia dla małych i średnich firm realizowany jest wspólnie przez EBOR i UE. Europejski bank przeznaczył jak dotąd na ten cel 700 mln euro, z czego 495 mln euro zostało rozdysponowane przez lokalne banki i firmy leasingowe za pośrednictwem 19 tys. transakcji kredytowych i leasingowych. Wkład UE, głównie w ramach programu Phare, wyniósł 130 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane