Czytasz dzięki

Ebury ułatwi śledzenie zagranicznych płatności

opublikowano: 04-09-2018, 22:00

SWIFT gpi przyspieszy płatności nawet do sekund i umożliwi ich kontrolę. To kolejna usługa dla firm z międzynarodowymi ambicjami.

Ebury, założona w 2009 r. w Wielkiej Brytanii spółka płatnicza, wdraża SWIFT global payments innovation (SWIFT gpi). Usługa umożliwia realizację międzynarodowych rozliczeń transakcji walutowych w 30 minut, a nawet do sekund, gwarantuje jawność opłat bankowych i pozwala przedsiębiorcom śledzić transakcję w czasie rzeczywistym.

— SWIFT gpi, który Ebury zaoferuje jako pierwszy fintech na świecie, będzie pomocnym narzędziem dla polskich eksporterów i importerów. Fintechowa rewolucja nabiera rozpędu, a jej głównymi beneficjentami są przedsiębiorcy — mówi Jakub Makurat, dyrektor generalny Ebury Polska.

Usługa SWIFT gpi przechodzi ostatnie testy i wkrótce będzie dostępna dla wszystkich firm korzystających z usług Ebury, niezależnie od ich wielkości i skali działalności międzynarodowej. Ebury specjalizuje się w usługach finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza importerówi eksporterów. Świadczy też usługi finansowania handlu zagranicznego i prowadzi konta płatnicze służące do inkasa należności w obcych walutach. Firma umożliwia transakcje w ponad 140 walutach, w tym m.in. w rupii indyjskiej, chińskim juanie, brazylijskim realu, tajskim bahcie, tureckiej lirze czy meksykańskim peso.

Ebury otworzył biuro w Polsce trzy lata temu. Dziś zatrudnia w nim 50 osób i rozwija z Warszawy działalność w krajach Europy Środkowej i Wschodniej — Czechach, Słowacji i na Węgrzech. W przyszłym roku wejdzie do krajów nadbałtyckich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane