ECB zdecyduje dzisiaj o kierunku eurodolara

Marek Wołos
opublikowano: 03-02-2011, 00:00

Dzień przed posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego (ECB) kurs EUR/USD wzrósł do najwyższego poziomu od trzech miesięcy. Popyt na euro, wyraźnie skorelowany z pozytywnymi nastrojami na giełdach, jest bezpośrednią pochodną oczekiwań na zacieśnianie polityki pieniężnej przez ECB. Jeśli dzisiaj prezes Trichet nawet delikatnie zasygnalizuje możliwość podwyższenia stóp procentowych kurs EUR/USD znajdzie się w okolicy 1,40. W przeciwnym razie obecna fala wzrostowa euro zostanie zniesiona.

Rynek złotego ze spokojem odebrał obniżkę ratingu Irlandii. Nie reagował też na doniesienia z Egiptu. W ślad za innymi walutami rynków wschodzących w notowaniach EUR/PLN nastąpiła stabilizacja w zakresie 3,89 — 3,91. Rozstrzygnięcia dla złotego pojawią się dzisiaj lub jutro i będą pochodną zmian na rynku eurodolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane