Echo Investment chce odmienić oblicze Woli

opublikowano: 13-03-2019, 22:00

Deweloper zapewnia, że inwestycja odbije się szerokim echem w całej Polsce — połączy nowoczesność z historią Warszawy.

Niezwykła — taka ma być, zdaniem Mikaela Anderssona, dyrektora projektu Towarowa 22, inwestycja Echo Investment na warszawskiej Woli. Wizualizacja projektu ujrzała światło dzienne dziś, w trakcie targów MIPIM w Cannes.

Ambicją Echo Investment jest stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni,
otwartej 24 godziny, 7 dni w tygodniu, która będzie przyciągać i zachęcać do
mieszkania, pracy i spędzania wolnego czasu.
Zobacz więcej

MIEJSKA AGORA:

Ambicją Echo Investment jest stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni, otwartej 24 godziny, 7 dni w tygodniu, która będzie przyciągać i zachęcać do mieszkania, pracy i spędzania wolnego czasu.

Duński duch

Projekt tego kwartału miasta, o powierzchni 6,5 ha, wyszedł spod kreski Bjarkego Ingelsa, światowej sławy duńskiego architekta.

— Jest znany z innowacyjnego myślenia. Przy tworzeniu projektów kieruje się zasadą zrównoważonego rozwoju i prospołecznymi rozwiązaniami. Wiedziałem, że jeżeli chcemy, aby w tym miejscu powstało coś wyjątkowego, musi być to dzieło Bjarkego — mówi Mikael Andersson.

Duński architekt jest autorem m.in. 2 World Trade Center, biurowca, który powstanie w miejscu zniszczonych w zamachu z 11 września 2001 r. wież WTC. Projekt Towarowa 22 zaoferuje wielofunkcyjną miejską przestrzeń. W jej skład wejdą zielona przestrzeń publiczna z dwuhektarowym placem Kazimierza Wielkiego, biura, mieszkania na sprzedaż i wynajem, część handlowa, hotel, a także przestrzeń restauracyjnai usługowa. Powstanie tu również pierwsze w Polsce kino festiwalowe i teatr.

— Szacujemy, że koszt inwestycji wyniesie 800 mln — 1 mld EUR. Będzie to więc największa w historii Polski prywatna inwestycja — mówi Mikael Andersson.

Zrealizuje go joint venture powołane przez Echo Investment oraz EPP.

Nowe centrum

Przewodnią myślą Bjarkego Ingelsa było stworzenie nieszablonowej przestrzeni otwartej dla mieszkańców, innej od pozostałych budynków znajdujących się w pobliżu ronda Daszyńskiego.

— Wybór miejsca nie był przypadkowy. Wola jest najdynamiczniej rozwijającą się dzielnicą Warszawy, a rondo Daszyńskiego zaczyna wyrastać na nowe centrum stolicy. W przyszłości będzie tu około 1 mln mkw. powierzchni biurowej. Nie chcemy zapełnić tego krajobrazu kolejną wieżą pełną biur, zamierającą po godzinie siedemnastej, kiedy wszyscy opuszczą pracę. Towarowa 22 to projekt niższy, wielofunkcyjny — mówi Mikael Andersson.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

Koncepcja Echo Investment i Bjarkego Ingelsa zakłada stworzenie harmonijnego miejsca, które stanie się miejską agorą, przyjazną dla ludzi w każdym wieku, otwartą 24 godziny, siedem dni w tygodniu.

Stara Warszawa

Wzdłuż ulicy Towarowej powstanie pierzeja domów handlowych,nad nimi znajdą się biura. Pierwsze w Polsce kino festiwalowe powstanie przy ulicy Pańskiej. Będą tam się odbywać najważniejsze i największe premiery filmowe nad Wisłą.

— Wskrzesimy ducha starej Warszawy. Chcemy przywrócić dawną ulicę Wronią i utworzyć siatkę nowych uliczek, dzięki czemu projekt będzie zintegrowany z okolicą — wyjaśnia Mikael Andersson.

Na mapę Warszawy wróci również plac Kazimierza, gdzie przez pierwszą połowę XX w. stała hala targowa, a po drugiej wojnie światowej wyrósł Dom Słowa Polskiego, czyli największy zakład poligraficzny za czasów PRL. Echo zamierza odnowić jego modernistyczny pawilon i przekształcić w miejsce dostępne dla wszystkich.

— Blisko współpracujemy z miastem i dlatego spodziewamy się, że w ciągu 12 miesięcy uchwalony zostanie plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Wkrótce potem chcemy rozpocząć budowę praktycznie od razu całego projektu. Zamierzamy go zrealizować w ciągu trzech do pięciu lat po starcie pierwszych prac — dodaje Mikael Andersson.

Od wschodniej strony deweloper planuje wybudować przejście podziemne, które umożliwi bezpośrednie dotarcie do stacji metra. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa ruszy w ciągu najbliższych dwóch lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu