...Ecoren wykonał zadanie

GRA
opublikowano: 05-01-2010, 00:00

Spółka KGHM za 46 mln zł wybudowała zakład do recyklingu i dwie instalacje.

Spółka KGHM za 46 mln zł wybudowała zakład do recyklingu i dwie instalacje.

Ecoren z grupy KGHM nie rzuca słów na wiatr. Rok temu zapowiadał, że wkrótce ruszy z ważną inwestycją — budową zakładu zajmującego się recyklingiem zużytego sprzętu AGD i RTV. Dotrzymał słowa.

— Budowa zakładu rozpoczęła się wiosną 2009 r. W tej chwili część budowlana, czyli hala produkcyjna, jest już gotowa, zainstalowana została już również linia technologiczna, z dwoma głównymi urządzeniami instalacji: granulatorem i rozdrabniaczem. Uruchomienie zakładu w Rynarcicach zaplanowane jest na 2010 r. — mówi Mariusz Bober, prezes KGHM Ecoren.

Projekt wart 21 mln zł pozwoli Ecorenowi przerabiać drobny sprzęt, taki jak żelazka, czajniki, drukarki czy urządzenia CD. Odzyskane części trafią do przerobu do zakładów Polskiej Miedzi. Perspektywy tego rynku wyglądają dobrze.

— Widać, że z jednej strony w Polsce systematycznie rozwija się cały system gospodarki ZSEiE [zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny — red.], a z drugiej wzrasta świadomość mieszkańców, że wyrzucanie takich urządzeń na śmietnik jest przestępstwem — wyjaśnia Mariusz Bober.

Równolegle Ecoren rozpoczął w 2009 r. budowę dwóch instalacji: do produkcji eluatów renowych (za 16 mln zł) i renu metalicznego (za 9 mln zł). Pierwsza została uruchomiona pod koniec października, a w tej chwili trwa jej rozruch. Osiągnięcie pełnej zdolności produkcyjnej planowane jest na początek 2010 r. Druga — jest w fazie prób i testów. Jej ostateczne uruchomienie zaplanowane jest na luty 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu