Ed Sheeran płaci sobie 47 tys. GBP dziennie

opublikowano: 06-10-2019, 22:00

Zarobki Eda Sheerana — najpopularniejszego irlandzkiego piosenkarza i muzyka na świecie — wyszły na jaw przy okazji publikacji informacji o jego spółce (formalnie to ona odpowiada za działalność piosenkarza związaną z rynkiem fonograficznym).

Zobacz więcej

youtube.com

Z informacji portalu Evening Standard wynika, że w 2018 r. 28-letni gwiazdor popu wypłacił sobie 17,1 mln GBP w formie dywidendy. To gwarantuje mu zarobki na poziomie blisko 47 tys. GBP dziennie. Tak naprawdę jednak zarabia on jeszcze więcej. Kwota dywidendy za 2018 r. nie uwzględnia bowiem dochodów z tytułu koncertów i kontraktów marketingowych. To, co uwzględnia, to wpływy z tytułu jego działalności na rynku muzycznym — pisania piosenek i produkcji płyt. Spółka o nazwie Ed Sheeran zarobiła w 2018 r. 23,7 mln GBP, nieco mniej niż rok wcześniej (27,3 mln GBP). Krytycy muzyczni pozycjonują rudowłosego ulubieńca nastolatek (i nie tylko) na pograniczu popu, rocka, folku i hip-hopu.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy