EdF bliżej GPW

opublikowano: 16-08-2016, 16:05

Spółka Energia dla Firm, niezależny sprzedawca energii elektrycznej i gazu, jest o krok bliżej debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Spółka złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt w związku z planowaną emisją akcji. Pieniądze są potrzebne na rozwój dotychczasowej działalności, ale także na ekspansję w obszarze sprzedaży systemów fotowoltaicznych. 

Spółka ma 26 tys. klientów, którym sprzedaje około 1 TWh energii elektrycznej i 1,2 TWh paliwa gazowego rocznie. Prezesem jest Wojciech Pomykała, a właścicielem - poprzez podmioty zależne -Robert Zagożdżon.

Jak pisaliśmy w marcu 2016 r. w „Pulsie Biznesu”, główny akcjonariusz wahał się między upublicznieniem spółki a sprzedażą inwestorowi strategicznemu. Jak wynika z naszych informacji, due diligence prowadziły m.in. PGE i Fortum, ale z transakcji nic nie wyszło. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane