Ruszyła szósta edycja konkursu „Pracodawca Jutra”. Przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) docenią najlepsze inicjatywy edukacyjne prowadzone przez menedżerów firm.

Celem konkursu jest promowanie przedsiębiorców, którzy działają na rzecz współpracy przedstawicieli biznesu i nauki. PARP czeka na zgłoszenia do 24 listopada.
– Już od wielu lat wspieramy przedsiębiorców, menedżerów i pracowników polskich firm w podnoszeniu kompetencji. Konkurs doskonale wpisuje się w strategię PARP w tym zakresie. Liczymy, że w ramach tegorocznej edycji zostanie zgłoszonych wiele inicjatyw polskich firm, w tym także od beneficjentów konkursów dotacyjnych – mówi Mikołaj Różycki, p.o. prezesa PARP.
Przedstawiciele PARP wyłonią zwycięzców w trzech kategoriach: Rozwój pracownika, Dojrzałe kompetencje i Ambasador Edukacji. W każdej z nich zostaną wybrani dwaj laureaci. W pierwszej kategorii można zgłaszać inicjatywy, które wspierają pracowników w rozwoju zawodowym i motywują ich do podnoszenie kwalifikacji. Natomiast celem drugiej kategorii konkursu jest wyłonienie pracodawców, którzy doceniają podwładnych powyżej 50. roku życia i wykorzystują ich wiedzę ekspercką. PARP wyróżni też przedsiębiorców, którzy potrafią współpracować z instytucjami oświatowymi. „Ambasadorem edukacji” może zostać pracodawca, który np. organizuje staże dla uczniów i studentów.
– Każdy przedsiębiorca ma możliwość zgłoszenia jednocześnie trzech inicjatyw edukacyjnych, po jednej w każdej kategorii konkursu – podkreśla Marzena Machałek, wiceminister edukacji i nauki.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty w pierwszym kwartale 2022 r.