EI kupił akcje LPP za 51 mln zł

Maciej Zbiejcik
07-05-2003, 00:00

Enterprise Investors za pośrednictwem Polish Enterprise Fund IV nabył 215 tys. akcji LPP, stanowiących 13 proc. kapitału zakładowego spółki. 15 tys. walorów gdańskiego dystrybutora odzieży fundusz nabył w ramach publicznej oferty akcji serii H, przeprowadzonej pod koniec kwietnia. Wczoraj EI dokupił 200 tys. akcji w transakcji pakietowej od brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Grangefont. W sumie PEF IV wydał na zakup akcji LPP 51 mln zł.

— LPP to dynamicznie rosnąca firma, która może zostać liderem branży w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie w rozwijaniu sieci sprzedaży w Polsce będzie w tym procesie bardzo pomocne — twierdzi Jacek Siwicki, partner zarządzający w Enterprise Investors.

LPP prowadzi sieć 54 sklepów odzieżowych marki Reserved, zlokalizowanych w dużych miastach Polski i za granicą. W I kwartale 2003 r. przychody spółki przekroczyły 75 mln zł i były wyższe o 49 proc. niż w pierwszych trzech miesiącach 2002 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / EI kupił akcje LPP za 51 mln zł