EI kupił spółkę od Sygnity

KL
opublikowano: 17-06-2009, 00:00

16 mln zł  zapłacił fundusz za udziały w spółce Web Inn, zajmującej się outsourcingiem usług IT.

16 mln zł zapłacił fundusz za udziały w spółce Web Inn, zajmującej się outsourcingiem usług IT.

Sygnity realizuje plan porządkowania grupy kapitałowej. Właśnie sprzedało spółkę Web Inn za 16 mln zł. Nabywcą jest fundusz z rodziny Enterprise Investors (EI). Jeżeli Web Inn przekroczy zakładany budżet na 2009 r., Sygnity może dostać jeszcze 4 mln zł.

"Transakcja sprzedaży spółki Web Inn to jeden z elementów procesu porządkowania struktury grupy kapitałowej. Transakcja wpłynie na wynik operacyjny Sygnity w drugim kwartale na poziomie operacyjnym w wysokości 6 mln zł" — powiedział cytowany w komunikacie Piotr Wierzbicki, wiceprezes Sygnity ds. finansowych.

Wpływy z tej transakcji, podobnie jak ze sprzedaży biurowca w Warszawie, zostaną przeznaczone na obsługę programu obligacji, które zapadają w lipcu tego roku.

Zgodnie z wcześniejszymi planami Sygnity chce w tym roku przeprowadzić jeszcze jedną lub dwie transakcje sprzedaży aktywów, niepasujących do modelu grupy.

EI podaje, że Web Inn odnotował w ostatnich latach bardzo duży wzrost — średnio o około 60 proc. rocznie. Przychody w 2008 r. (łącznie z dwoma spółkami zależnymi) przekroczyły 22 mln zł.

Web Inn jest czwartą inwestycją Enterprise Venture Fund I przeprowadzoną w ostatnich sześciu miesiącach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy