EIT+ ma pulę dla start-upów

opublikowano: 06-04-2016, 22:00

5-10 firm może dostać po 200 tys. EUR. EIT+ma pieniądze, bo wsparło 14 spółek, a cztery sprzedało z zyskiem.

Wrocławskie Centrum Badań szuka start-upów z pomysłami w obszarach nanotechnologii, nowych materiałów, biotechnologii i zaawansowanych technologii medycznych, alternatywnej energii odnawialnej oraz technologii komunikacyjnych i informacyjnych. W ramach projektu Akcelerator EIT+ centrum dokapitalizowało 14 spółek, a z czterech z zyskiem wyszło. Fundusze przeznaczy dla kolejnych chętnych.

— Start-upy mogą liczyć na dofinansowanie do 200 tys. EUR, doradztwo, wsparcie biznesowe i pomoc specjalistów od biznesplanów — mówi dr Edyta Pettres, która zajmuje się projektem. Wrocławskie Centrum Badań zainteresowane jest przede wszystkim pomysłami, które działają na styku obszarów nano, bio, ICT i energia. Po pierwsze, są to główne obszary badań rozwijane przez centrum, a po drugie z połączenia różnych dyscyplin naukowych wychodzą często najciekawsze i zyskowne rozwiązania.

— Te dziedziny wskazywane są również jako branże z największymi możliwościami do rozwoju. Jeżeli natomiast zgłoszony pomysł nie wpisuje się w nasz profil, a ma wyjątkowy potencjał rynkowy, także może liczyć na nasze zainteresowanie — dodaje Edyta Petters. Jest też szansa na ulokowanie spółki w Kampusie Pracze, co daje dostęp do 40 pracowni badawczych zajmujących 23,6 tys. mkw., w tym m.in. laboratorium mikroskopii elektronowej, spektometrii mas czy mikroskopii konfokalnej (powiększone kontrast i rozdzielczość), a także biur i salek konferencyjnych.

— Spośród zgłoszonych projektów wybierzemy od 5 do 10, które wspólnie przygotujemy do wystąpienia podczas Startup Pitch organizowanego podczas Konferencji Startup: Wrocław w maju tego roku. Spółki będą miały okazję zaprezentować się przed gronem doświadczonych praktyków biznesu, aby wysłuchać ich opinii i porad na temat przedstawionych pomysłów na biznes — zachęca Edyta Petters. Projekty można zgłaszać do końca kwietnia. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu