Eko Holding wkracza na Podkarpacie

MZAT
opublikowano: 29-07-2011, 00:00

Sieć supermarketów z Wrocławia maszeruje na południowy wschód. Za podkarpacki Niwex zapłaciła 14,5 mln zł.

Sieć supermarketów z Wrocławia maszeruje na południowy wschód. Za podkarpacki Niwex zapłaciła 14,5 mln zł.

Eko Holding, notowany na giełdzie właściciel m.in. 274 sklepów Eko zlokalizowanych przede wszystkim na zachodzie kraju, przejął za 14,5 mln zł spółkę Niwex, posiadającą 18 supermarketów na Podkarpaciu. To kolejna akwizycja Eko Holdingu w tym miesiącu, po dopięciu transakcji zakupu Rovity, dystrybutora spożywczego i właściciela ośmiu sklepów z Małopolski.

— Umacniamy pozycję. Chcemy być znaczącym graczem na południu kraju, w czym na pewno bardzo pomoże baza logistyczna Rovity. Obie nowe spółki w naszej grupie będą się dobrze uzupełniały — mówi Krzysztof Gradecki, prezes Eko Holdingu.

Pieniądze na przejęcia pochodzą z ubiegłorocznej oferty publicznej, z której Eko Holding pozyskał 88,2 mln zł.

— Zostało nam jeszcze kilkanaście milionów złotych, być może wydamy je na kolejne akwizycje — mówi Krzysztof Gradecki.

Eko Holding, zadomowiony na lewym brzegu Wisły, zdobył kolejne przyczółki na wschodzie — do tej pory miał tam tylko kilka supermarketów Eko. Czy ekspansja będzie postępować?

— Nie możemy rozwijać się na terenie, na którym nie będziemy w stanie zapewnić sprawnego zaopatrzenia. Dlatego nie ma co oczekiwać w najbliższym czasie sklepów Eko Holding na Podlasiu czy Mazurach — mówi Krzysztof Gradecki.

Niwex miał w 2010 r. 79,1 mln zł przychodów i 1,06 mln zł zysku netto. W tym roku —większy o dwa sklepy — notuje 10-proc. wzrost obrotów. Rovita miała 263 mln zł przychodów, ale wykazała niewielki zysk — 140 tys. zł. Eko Holding miał cztery razy większe przychody — 1,25 mld zł —niż obie przejęte spółki razem wzięte. Zysk netto grupy w I kwartale sięgnął 5,56 mln zł — 39 proc. więcej niż rok wcześniej. Oprócz sklepów Eko do grupy należy 670 placówek franczyzowych Rabat, 150 drogerii partnerskich Jasmin i 14 sklepów convenience Aligator (mają rywalizować z Żabką).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy