Ekogranty dla lubelskich przedsiębiorców

opublikowano: 12-12-2019, 22:00

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs z dotacjami dla ekofirm.

Granty będą dostępne w działaniu 4.2 „Produkcja energii z OZE w przedsiębiorstwach” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego (RPO WL). W puli jest ok. 45 mln zł.

Granty sfinansują projekty związane z budową i przebudową instalacji do produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, w tym z wody, wiatru i słońca. W grę wchodzą również instalacje do produkcji biokomponentów i biopaliw. Ponadto przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć wsparcie na budowę dystrybucyjnych sieci elektroenergetycznych. Wsparcie jest zarezerwowane nie tylko dla MŚP, ale również dla spółek prawa handlowego, w których większość udziałów lub akcji mają jednostki samorządu terytorialnego lub ich związki.

Wnioski o dofinansowanie przyjmuje Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości (ul. Wojciechowska 9a). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na czwarty kwartał 2020 r.

WAŻNA DATA

13.01 Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z działania 4.2 RPO WL. Nabór zakończy się 28 lutego.

WIĘCEJ INFORMACJI www.rpo.lubuskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy