Ekogranty do wzięcia

opublikowano: 01-04-2019, 22:00

Pod koniec miesiąca przedsiębiorcy, którzy inwestują w systemy ciepłownicze i sieci chłodu, będą mogli powalczyć o dotacje na ten cel.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosił dla nich konkurs z grantami z działania 1.5 programu Infrastruktura i Środowisko („Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu”). Do zgarnięcia jest 100 mln zł. Granty pokryją koszty przebudowy systemów ciepłowniczych, których celem jest zmniejszanie strat na przesyle. Ponadto firmy będą mogły przeznaczyć dofinansowanie na budowę nowych odcinków sieci cieplnej wraz z przyłączami i węzłami. Ze wsparcia mogą skorzystać nie tylko przedsiębiorcy, lecz także samorządy i spółdzielnie mieszkaniowe. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na luty 2020 r. Wnioski o dofinansowanie przyjmuje NFOŚiGW w Warszawie. Więcej informacji: www.pois.gov.pl.

WAŻNA DATA:

30.04 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 1.5 POIŚ. Nabór zakończy się 28 czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy