Ekokosmetyki rosną

73 proc. - taki odsetek ekokosmetyków kupowany jest w drogeriach, a 8 proc. w internecie.

71 proc. w ciągu roku wzrosła wartość polskiego rynku ekologicznych kosmetyków — wynika z Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia, obejmującego okres do czerwca 2019 r. Paradoksalnie na wynik największy wpływ mieli konsumenci, którzy na co dzień nie są wrażliwi na ekologię i ochronę środowiska, ale skłonni są testować nowości i zmieniać nawyki. W ich przypadku wydatki na naturalne kosmetyki zwiększyły się o 110 proc. sięgając 21 mln zł. Roczna wartość całego rynku kosmetycznego osiągnęła w czerwcu 2019 r. ponad 4,8 mld zł. Udział produktów ekologicznych wyniósł zaledwie 1 proc. (52 mln zł). To jednak właśnie w tym segmencie w ostatnich miesiącach producenci odnotowali znaczący wzrost sprzedaży, podczas gdy wartość całej analizowanej grupy spadła o 0,2 proc.

Fot. AdobeStock

— Z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że w najbliższych miesiącach wzrost w kategorii ekologicznych kosmetyków będzie kontynuowany — mówi Szymon Mordasiewicz, dyrektor komercyjny Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane