Ekologia na firmowych sztandarach

opublikowano: 13-05-2019, 06:00

Rezygnacja z plastikowych butelek w salkach konferencyjnych. Krokomierze zachęcające pracowników do korzystania ze schodów zamiast wind. Energooszczędne technologie. Instalacje OZE na dachach budynków. Albo uli. W ostatnim czasie firmy rzuciły sporo sił na front ekologiczny. Czy im się to opłaca? A może właśnie tego wymagają od nich ich klienci? Czy też to pic, który ma ocieplić ich wizerunek?

Te pytania stawiamy w dniu rozpoczynającego się Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Miasto, które w grudniu ubiegłego roku było gospodarzem szczytu klimatycznego, tym razem gościć będzie elitę przedsiębiorców i polityków tej części Europy. Tematów ekologicznych co nie miara - rosnące ceny prądu skłaniają część firm do rozważań o własnej produkcji energii, miasta chcą dyskutować o zrównoważonym rozwoju, aby poradzić sobie np. z problemem smogu. Z kolei branża budowlana stawia na ekobudownictwo.

W naszym podcaście o tym skąd wziął się ten ekologiczny pęd opowiada dr Mariola Zalewska z Uniwersytetu Warszawskiego. Paweł Płachecki z PGNiG mówi o tym dlaczego firmom opłaca się pomyśleć o tzw. białych certyfikatach. A Małgorzata Skonieczna z PepsiCo opowiada jak można ekologicznie robić... chipsy

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania na www.pb.pl/dosluchania i w Twojej aplikacji podcastowej (np. na Spotify lub w Lectonie).

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy