Ekstremalne komórki Midasa

KL
opublikowano: 19-04-2007, 00:00

Fundusz

Fundusz

Romana Karkosika chce być

wirtualnym operatorem

pod marką Extreme Mobile.

Najpierw w Wielkiej

Brytanii, potem w Polsce.

NFI Midas niedawno przejął firmę Xebra, do której należy marka Extreme. Teraz ujawnilł, po co.

— Dzięki Extreme Mobile będziemy realizować projekty telekomunikacyjne — ujawnia Karina Wściubiak, prezes NFI należącego do Romana Karkosika.

Midas już podpisał umowę z brytyjskim operatorem Vodafone. Dzięki niej zamierza na Wyspach rozpocząć działalność jako MVNO (operator wirtualny). Skieruje ofertę do młodych ludzi rozpoznających markę Extreme.

Prezes Midasa liczy, że z usług Extreme Mobile skorzysta tam 1,5-2 mln klientów. Projekt może ruszyć już w listopadzie. Następnym etapem będzie świadczenie takich usług również w Polsce. Pod marką Extreme Mobile będzie realizowany jeszcze inny projekt — usługi telekomunikacyjne dla Polonii. Midas przygotowuje się do przejęcia sieci dystrybucyjnej dla operatora.

To nie wszystko. Fundusz rozpoczął już w Wielkiej Brytanii świadczenie usług dla małych i średnich przedsiębiorstw. Części z jego rozwiązań nie ma jeszcze na polskim rynku. Chce też zainwestować w inne projekty telekomunikacyjne i teleinformatyczne, głównie przez akwizycje.

— Na inwestycje możemy przeznaczyć około 400 mln zł. Pieniądze w całości pójdą na telekomunikację — mówi Karina Wściubiak.

Może ich być więcej. W Komisji Nadzoru Finansowego czeka na akceptację prospekt emisyjny Midasa. NFI może uzyskać z oferty nawet 1 mld zł. W maju zapadnie ostateczna decyzja, czy zostanie przeprowadzona. Jeśli do niej dojdzie, ponad 80 proc. uzyskanych pieniędzy pójdzie na projekty telekomunikacyjne, w tym na zakup częstotliwości GSM 1800 w naszym kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu