Elavon zaoferuje firmom darmowy terminal

opublikowano: 13-02-2018, 22:00

Kolejny agent rozliczeniowy dołączył do programu Polska Bezgotówkowa. W sumie jest ich już ośmiu.

eCard, eService, First Data Polska, Polcard, Paytel, PKO Bank Polski oraz ING Bank Śląski — to lista agentów rozliczeniowych, za pośrednictwem których przedsiębiorcy mogą skorzystać z Programu Polska Bezgotówkowa. Wczoraj o dołączeniu do tego grona poinformował również Elavon. Firma oferuje terminale stacjonarne i bezprzewodowe.

Co ważne, dostarcza urządzenia dostosowane do specyfiki poszczególnych branż, np. hotelowej. Jest także jedynym w Polsce dystrybutorem terminali Poynt, bezprzewodowych urządzeń wyposażonych w dwa ekrany dotykowe, pozwalające na akceptację transakcji kartami z paskiem, mikroprocesorem i zbliżeniowo oraz przy pomocy płatności mobilnych. Terminal Poynt umożliwia instalację różnych aplikacji wspomagających sprzedaż, służących np. do zarządzania stanami magazynowymi.

Elavon zapewnia, że po zakończeniu 12-miesięcznego okresu bezpłatnego korzystania z terminali, który przysługuje firmom w ramach Polski Bezgotówkowej, zaoferuje im inne benefity. Na razie nie chce ujawniać szczegółów. Do programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się małe i średnie firmy, które chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za towary i usługi, a w ciągu ostatniego roku w swoim punkcie handlowo-usługowym nie oferowały takiej możliwości. Urządzenia dostaną podmioty, które mają maksymalnie pięć placówek detalicznych i działają poza dużymi sieciami franczyzowymi.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do programu, otrzyma wsparcie ze strony Fundacji Polska Bezgotówkowa polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminalu do akceptacji kart i kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy. Detalista może otrzymać do trzech terminali, w tym jeden mPOS. Dla każdego urządzenia okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno — od momentu jego instalacji. Do udziału można zgłaszać się do końca 2020 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu