Elbląg czeka na firmy

MAG
opublikowano: 20-12-2011, 00:00

Pierwszy w województwie ośrodek wynajmie laboratoria i biura. Chętni już są.

Elbląski Park Technologiczny, który ruszył w prima aprilis, na poważnie wziął się za szukanie inwestorów. Pierwsze trzy firmy: z branż informatycznej, ochrony środowiska i meblarskiej, już się przymierzają do wejścia.

— Nie mamy jeszcze umów, więc nie mogę podać nazw firm. Jest duże zainteresowanie pomieszczeniami biurowymi, bo w Elblągu nie ma gdzie indziej powierzchni biurowej klasy A. Najwięcej dzieje się w salach konferencyjno-szkoleniowych — opowiada Paweł Lulewicz, dyrektor elbląskiego parku. Docelowo spodziewa się kilkunastu podmiotów. Ponieważ w pobliżu budynku znajdują się grunty należące do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, biura będą mogły wynajmować np. firmy budujące fabryki. Park oferuje także wynajem laboratoriów ochrony środowiska, metaloznawstwa, ICT i meblarstwa.

— Chcemy wspierać głównie przedsiębiorców z tych obszarów, ale dla innych też znajdzie się miejsce. Prowadzimy w tej chwili nabór firm, ogłaszamy przetargi na dzierżawę pomieszczeń, dodajemy wyposażenie — opowiada dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego.

Zapowiada, że pierwszymi efektami park pochwali się na wiosnę. Przez najbliższe lata park nie będzie na siebie zarabiał, dołoży się miasto. Tymczasem władze ośrodka szukają dla siebie formuły, myślą o usługach e-parku, gdzie firmy korzystają z adresu, skrzynki pocztowej, sali konferencyjnej czy sprzętu biurowego. Elbląski park kosztował 80 mln zł, a 70 mln zł pochodziło z trzech unijnych projektów. W Polsce działa lub wkrótce ruszy niemal 80 parków technologicznych, przemysłowych i naukowych, wynika z raportu firmy konsultingowej IPO.pl. Najwięcej jest ich w województwach śląskim (16) i dolnośląskim (12).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu