Electrolux na celowniku francuskich władz

opublikowano: 07-02-2018, 09:55

Francuskie władze odpowiedzialne za konkurencję na rynku przygotowują się do wdrożenia kolejnego kroku w trwającym od lat dochodzeniu wobec szwedzkiej firmy Electrolux i innych producentów sprzętu gospodarstwa domowego w związku z naruszeniem zasad antymonopolowych w latach 2006-2009, donosi Reuters.

W reakcji na ten komunikat, notowania akcji Electroluxa spadły o 2-3 proc.

Electrolux
fot. Bloomberg

Electrolux informował wcześniej, że we wrześniu 2013 r. stał się obiektem dochodzenia ze strony francuskiego nadzoru. Stwierdził równocześnie, że nie może wykluczyć negatywnego wpływu dochodzenia na wyniki finansowe spółki.  

Firma poinformowała w środę, że francuski urząd ds. konkurencji wyda w marcu tak zwane pismo w sprawie przedstawienia zarzutów, w którym mają znaleźć się oskarżenia, że Electrolux i inni producenci urządzeń skoordynowali swoje ceny dużych urządzeń domowych we Francji.

Oświadczenie urzędu – jak podkreśla spółka – jest tylko przedstawieniem stronom wstępnych wniosków i nie przesądza ostatecznego wyniku sprawy.

 

Electrolux w pełni współpracuje z urzędem w tych dochodzeniach – oświadczyła szwedzka firma.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane