Electrolux rozbuduje się w Świdnicy

MAG
opublikowano: 10-03-2014, 00:00

11 mln zł firma AGD wyda na powiększenie fabryki i budowę magazynu, bo produkcja ma wzrosnąć o 20 proc.

Electrolux znów inwestuje. Tym razem koncern, który ma w Polsce cztery fabryki, wyda pieniądze w Świdnicy.

— 5 marca otrzymaliśmy zgodę na rozbudowę świdnickiego zakładu produkującego kuchenki na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE). Wartość tej inwestycji to 11 mln zł. W ramach tego projektu w świdnickiej fabryce powstanienowoczesny magazyn wyrobów gotowych o powierzchni około 45 tys. mkw. Inwestycja zakłada rozbudowę istniejącego magazynu i instalację w pełni zautomatyzowanej linii pakującej na potrzeby świdnickiego zakładu — mówi Adam Cich, dyrektor generalny Electrolux na Europę Wschodnią, Rosję i kraje WPN.

Inwestycja jest związana z rosnącą produkcją zakładu. W porównaniu z ubiegłym rokiem wzrośnie ona o około 20 proc., a w kolejnych latach będzie się dalej zwiększać.

— Projekt rozpocznie się 20 marca. Zakończenie budowymagazynu planowane jest na październik tego roku. Cała inwestycja na terenie świdnickiej fabryki zostanie sfinalizowana do końca 2016 r. — mówi Adam Cich.

Electrolux zobowiązał się do zatrudnienia dodatkowo 30 pracowników. Dziś w Świdnicy ma ich 798. Oprócz Electroluksa zezwolenie w wałbrzyskiej strefie dostała jeszcze rodzinna firma „Sacher” Obróbka Skrawaniem Metalu, która rozbuduje zakład w Bolesławcu, na co wyda 3 mln zł. Wałbrzyska strefa zamierza wydać w tym roku co najmniej 24 zezwolenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane