Czytasz dzięki

Elektrobudowa wydzierżawiła ZCP Zarmenowi

opublikowano: 08-05-2020, 07:27

Elektrobudowa, spółka znajdująca się w stanie upadłości, wydzierżawiła spółce Zarmen zorganizowaną część przedsiębiorstwa, obejmującą produkcję i realizację.

Obieumowy obowiązują od 7 maja 2020 r. do 31 grudnia 2025 r. 

Jacek Podgórski zrezygnował wczoraj z funkcji prezesa Elektrobudowy.
Zobacz więcej

Rezygnacja:

Jacek Podgórski zrezygnował wczoraj z funkcji prezesa Elektrobudowy. Fot. ARC

W skład części "produkcja" wchodzi zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na produkcji rozdzielnic i szynoprzewodów w zakładach w Tychach i Koninie. 

W skład części "realizacja"  wchodzi natomiast zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług (realizacji kontraktów) w branży energetycznej i przemysłowej, zlokalizowanej w Katowicach oraz w poszczególnych lokalizacjach, gdzie taka działalność jest prowadzona.

Zarmen to spółka, zarejestrowana w Warszawie, należąca do grupy zajmującej się kompleksowym wykonawstwem inwestycji przemysłowych.

Zarmen już w ubiegłym roku wyrażał zainteresowanie inwestycją w Elektrobudowę, ale w końcu odstąpił od tego pomysłu. W tym roku, po ogłoszeniu upadlości spółki, temat przejęcia aktywów lub spółki powrócił. Konkurentem jest Mostostal Zabrze.

W oddzielnym komunikacie spółka poinformowała o rezygnacji Jacka Podgórskiego z funkcji prezesa, Adama Świgulskiego z fukcji wiceprezesa oraz Krzysztofa Czajki z funkcji członka zarządu.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane