Elektrobudowa wyemituje akcje

opublikowano: 24-09-2019, 07:20

Elektrobudowa wyemituje akcje serii F - zdecydowali akcjonariusze na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu.

Emisja zostanie przeprowadzona w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru. Zostanie skierowana do wybranych inwestorów, z uprawnieniem inwestorów będących akcjonariuszami spółki do pierwszeństwa w objęciu akcji serii F. Kapitał zakładowy może zostać podwyższony o maksymalnie 22 mln zł.

Elektrobudowa, którą kieruje Jacek Podgórski, znalazła się w trudnej sytuacji po tym, jak finansowanie wstrzymały banki.
Zobacz więcej

W trudnym położeniu:

Elektrobudowa, którą kieruje Jacek Podgórski, znalazła się w trudnej sytuacji po tym, jak finansowanie wstrzymały banki. Fot. ARC

Zgodnie z podjętą uchwałą cena emisyjna nie może być niższa od pomniejszonej o 20 proc. średniej ceny rynkowej (tj. ceny będącej średnią arytmetyczną ze średnich, dziennych cen akcji spółki ważonych wolumenem obrotu (z wyłączeniem transakcji pakietowych)) z okresu 30 dni poprzedzających dzień rozpoczęcia procesu Budowy Księgi Popytu.

– Przegłosowana ponad 90 proc. większością głosów uchwała o emisji akcji serii F w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru pozwala Elektrobudowie na możliwie szybkie pozyskanie kapitału niezbędnego do realizacji planu stabilizacji finansowej – mówi Jacek Podgórski, prezes  Elektrobudowy.

Drugim, obok emisji akcji, kluczowym elementem trwałego odzyskania płynności spółki jest planowane zawarcie z instytucjami finansowymi docelowej umowy restrukturyzującej finansowanie.

– Naszym celem jest stabilizacja płynności, zapewnienie prawidłowej realizacji kontraktów, stopniowe unormowanie rozliczeń z dostawcami oraz podwykonawcami i docelowo – zapewnienie odpowiedniego portfela zamówień, w tym źródeł ich finansowania. Aby było to możliwe spółka potrzebuje, obok możliwie szybkiego dokapitalizowania, dostępu do bankowych i ubezpieczeniowych linii gwarancyjnych i kredytów – informuje Jacek Podgórski,.

NWZ zdecydowało także o dokonaniu zmian w Radzie Nadzorczej spółki – odwołaniu ze składu rady Konrada Henrika oraz powołaniu Tomasza Mazurczaka i Tomasza Rogali. Rada Nadzorcza w nowym składzie liczy siedmiu przedstawicieli.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu