Elektrotim odżył

opublikowano: 04-12-2017, 22:00

Giełda

Choć wrocławski Elektrotim wyniki za trzeci kwartał przedstawił ponad dwa tygodnie temu, to inwestorzy dopiero teraz uwierzyli, że najgorsze elektroinstalacyjna firma ma za sobą. W pięć sesji kurs urósł o 28 proc. W trzecim kwartale 2017 r. Elektrotim zanotował 4,1 mln zł zysku netto — to cztery razy więcej niż przed rokiem. Mocno wzrosły też przychody — o 38 proc., do 84,2 mln zł.

Na poziomie EBITDA zysk to 5,6 mln zł (+179 proc.). Dwa poprzednie kwartały zakończyły się dla spółki stratą (w sumie 6 mln zł), a jej kurs od początku roku do momentu publikacji wyników spadł o prawie 35 proc. Piotr Zybała z mBanku podniósł prognozę EBITDA Elektrotimu na 2017 r. o 63 proc., a na 2018 r. o 35 proc. W ślad za tym poszła rekomendacja — podniesiono ją z „niedoważaj” do „przeważaj”.

— To największe pozytywne zaskoczenie w sektorze. Spółka wchodzi w pozytywny trend w wynikach, wzmocniony efektem niskiej bazy — mówi analityk mBanku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane