Elektrotim żegna się z trendem spadkowym?

Kamil Zatoński
opublikowano: 15-04-2008, 15:42

Notowania spółki wyraźnie ostatnio odżyły. Dziś kurs rośnie o ponad 5 proc. i wygląda na to, że akcjonariusze spółki najgorsze chwile mają już za sobą.

Cena akcji Elektrotimu, firmy wykonawczej z branży instalacyjnej, od lipca ubiegłego roku znajdowały się w trendzie spadkowym, który przyspieszył na przełomie października i listopada. Od szczytu 55,90 zł, zanotowanego 28 czerwca 2007 r. do dna, zaliczonego 22 stycznia tego roku, kurs obniżył się o 70 proc. Powód: słabnąca dynamika produkcji budowlano-montażowej, która weryfikowała optymistyczne oczekiwania inwestorów,

Od kilku dni można jednak zauważyć nieco większe zainteresowanie papierami spółki, których kurs próbuje wyjść górą z dwumiesięcznej konsolidacji w obszarze 20-23 zł. Jeśli próba ta zakończy się sukcesem, otworzy się droga do wzrostu do 25, a później 30 zł. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy