Elektryczne rowery kręcą Polaków

opublikowano: 18-05-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Prawie 40 proc. naszych rodaków zastanawia się nad kupnem e-bike’a w najbliższej przyszłości. Jego zalety docenia większość Polaków.

Z najnowszej ankiety zleconej przez Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego (PSR), a zatytułowanej „Użytkowanie rowerów elektrycznych i preferencje zakupowe” wynika, że aż 63 proc. Polaków uważa, że taki pojazd ułatwia drogę do pracy, a 62 proc. - że mogą pomóc w codziennych zakupach. Zdecydowana większość naszych rodaków (60 proc.) jest też przekonana, że zakup takiego roweru pozwoliłby im obniżyć domowe wydatki na transport i mobilność. Ekonomiczną przewagę e-bike’a nad samochodem dostrzega aż 70 proc. respondentów.

Jednak jedno to zauważanie zalet elektrycznego roweru, a drugie to jego zakup. Taki plan na najbliższe sześć-dwanaście miesięcy ma 38 proc. ankietowanych. Rozważają zakup dla siebie lub dla członka swojej rodziny.

- Zarówno najnowsze badania, jak i obserwacje naszych ekspertów pokazują, że rola roweru elektrycznego w codziennej komunikacji systematycznie rośnie. To wyraźny trend zauważalny na polskich ulicach i ścieżkach rowerowych – mówi Mateusz Pytko, dyrektor biura PSR.

W jego ocenie Polacy podążają za trendami obecnymi w krajach Zachodniej Europy.

– To właśnie e-bike stwarza szansę na dynamiczny rozwój polskiej elektromobilności – uważa Mateusz Pytko.

Zlecone przez PSR badanie na reprezentatywnej grupie Polaków w wieku 25-55 lat przeprowadziła w maju 2022 r. pracownia SW Research (ankietowany online byli mieszkańcy różnej wielkości miast).

38 proc. - tylu Polaków rozważa w ciągu najbliższego roku zakup elektrycznego roweru

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane