Elektryczny węgorz rozświetla lampki choinkowe

opublikowano: 05-12-2019, 22:00

Akwarium w Tennessee (USA) ma dodatkową atrakcję — świąteczną choinkę. Drzewko szokuje wszystkich odwiedzających — napisał portal The Guardian.

Źródło prądu, które zasila jego lampki, jest w pełni ekologiczne i odnawialne, ponieważ jest nim… węgorz elektryczny (ta potoczna, ale błędna, nazwa przypisywana jest zwykle strętwom). Specjalny system łączy basen, w którym pływa świecąca ryba o imieniu Miguel Watson, i wykorzystuje jej naturalne właściwości produkowania energii elektrycznej, żeby rozświetlić drzewko. Miguel Watson uwalnia impulsy prądu niskiego napięcia, kiedy próbuje znaleźć pożywienie — wówczas są zamieniane na przyćmione światło migających lampek choinkowych. Kiedy jest podekscytowany albo w trakcie posiłku wysyła impulsy o wyższym napięciu, wtedy lampki świecą mocniej. To nie koniec pomysłów na promocję akwarium. Węgorz ma konto na Twitterze (@EelectricMiguel). Studenci z centrum innowacji iCube na uniwersytecie technicznym Tennessee zintegrowali z nim wysyłane przez nią impulsy elektryczne. W ten sposób ryba komunikuje się z fanami, publikując własne komunikaty, takie jak „BOOYAH!!!”, „ka-BLAMEROO!!!!!”, „CRACKLE!!!!!” czy „KRASNAPPA-TAT!!!”.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy