Elephant Door wyrusza w świat

opublikowano: 17-03-2016, 14:03

Twórcy inteligentnego alarmu – Elephant Door - zostali uznani za najlepszą małą firmę z globalnymi ambicjami. Zespół wygrał konkurs Think Big.

Elephant Door to młoda, polska spółka oferująca autorski system alarmowy. Rozwiązanie sygnalizuje włamanie do budynku, w czasie rzeczywistym wysyłając właścicielowi sygnał o zdarzeniu. Rozwiązanie to zostało zgłoszone do konkursu Think Big, organizowanego przez UPC Biznes. I wyróżnione główną nagrodą. O zwycięstwie zadecydowała przemyślana i odważna strategia rozwoju firmy, również poza granicami kraju, oraz innowacyjność produktu.

Elephant

- Dzięki innowacjom i nastawieniu na potrzeby klientów chcemy zapewnić bezpieczeństwo jak największej grupie osób. Takie jest też zadanie naszego pierwszego produktu – Elephant Door. Chcemy, aby produkt ten był dostępny na całym świeci – zaznacza Radosław Pallach, prezes firmy Elephant. 

Wygrana zapewnia zespołowi fundusze na dalszy rozwój projektu. Udział w konkursie stanowił też okazję do nawiązania nowych kontaktów oraz skorzystania z doświadczenia mentorów biznesu i innych przedsiębiorców.

- To właśnie małe firmy są dziś głównymi kreatorami innowacji – zjawiska tak istotnego dla wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki. Polska plasuje się dziś w pierwszej piątce najszybciej cyfryzujących się krajów Europy, w czym swój istotny udział mają właśnie nasi mikroprzedsiębiorcy. Z roku na rok rośnie liczba narzędzi, wspierających rozwój digitalizacji – twierdzi Agnieszka Zawistowska, dyrektor UPC Biznes.

Dla Elephant jest to już kolejne zwycięstwo w konkursowych zmaganiach. Wcześniej firma została zauważona w konkursie Business Mixer, organizowanym przez AIP Business Link. W nagrodę wzięła udział w wyjeździe do Doliny Krzemowej. Natomiast w grudniu 2015 r.  Elephant zwyciężył w ScaleMeGlobal i bierze udział w rocznym programie akceleracyjnym ufundowanym przez Google Campus. 

Teraz firma koncentruje się na produkcji urządzenia. I zabiega o to, by produkt mógł trafić do sprzedaży w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

- Jesteśmy na bardzo zaawansowanym etapie, który pozwoli na uruchomienie sprzedaży naszego smart alarmu w ciągu kilku miesięcy – zapewnia Radosław Pallach. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane