Elon Musk jest już bogatszy niż Bill Gates

opublikowano: 24-11-2020, 06:46

Wzrost wartości rynkowej Tesli spowodował, że Elon Musk jest już drugim najbogatszym człowiekiem na świecie. W styczniu był 35. na liście najbogatszych.

Wartość netto majątku Muska wzrosła do 127,9 mld USD. Tylko w tym roku zwiększyła się o 100,3 mld USD, najwięcej wśród wszystkich 500 najbogatszych ludzi świata. To zasługa niesłabnącego popytu inwestorów na akcje założonej i zarządzanej przez Muska Tesli. Wartość rynkowa producenta aut elektrycznych zbliża się do 500 mld USD. W ostatnim czasie jej wzrostowi pomagało włączenie spółki od 21 grudnia do S&P500;, co zmusza zarządzających funduszami indeksowymi do kupowania jej akcji.

Elon Musk, fot. Bloomberg
Elon Musk, fot. Bloomberg

Awans Muska w rankingu najbogatszych oznacza spadek na trzecią pozycję Billa Gatesa. Współzałożyciel Microsoftu w przeszłości przez wiele lat był na szczycie zestawienia, dopóki w 2017 roku nie wyprzedził go obecny lider rankingu, Jeff Bezos, założyciel i szef Amazon.com, który posiada aktywa warte 182 mld USD. Majątek Gatesa wynosi 127,7 mld USD. Byłby większy, gdyby miliarder nie przekazywał pieniędzy na cele charytatywne. Od 2006 roku to kwota ponad 27 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane