Elta i Amica laureatami w Toronto

Artur Niewrzędowski
opublikowano: 06-11-1998, 00:00

Elta i Amica laureatami w Toronto

ABB Elta i Amica Wronki otrzymały wysokie międzynarodowe wyróżnienie — certyfikat jakości, nadany wybranym firmom z okazji przyznania stutysięcznego certyfikatu przez IQNet — organizację skupiającą instytucje certyfikujące.

W Toronto w Kanadzie, na uroczystej sesji IQNet uhonorowano 39 firm z 21 krajów. Wśród wyróżnionych znalazły się takie firmy, jak Siemens, IBM czy Ford. Z Polski wybrano tylko dwie spółki, przy czym ABB Elta jest jedyną nagrodzoną firmą całej Grupy ABB.

Korzyści z integracji

— To wyróżnienie jest dla nas bardzo ważne, gdyż otrzymaliśmy je za całokształt działań związanych z systemem zarządzania jakością i środowiskiem — powiedział Adam Ketner, przedstawiciel zarządu ABB Elta ds. zarządzania jakością i środowiskiem.

ABB Elta jest jednym z pierwszych przedsiębiorstw w Polsce, w których wdrożono system zarządzania jakością, spełniający wymogi normy ISO 9001. Spółka uzyskała również certyfikat systemu zarządzania ochroną środowiska ISO 14001. W ABB Elta po raz pierwszy w Polsce zintegrowano te systemy w jeden. ABB Elta należy do szwajcarsko-szwedzkiej Grupy ABB, mającej w Polsce 14 spółek. Jest jednym z największych w Polsce producentów transformatorów mocy i rozdzielczych.

Nagroda za środowisko

Amica Wronki jest pierwszą firmą w branży białej techniki (AGD), która wdrożyła system zarządzania środowiskowego zgodny z ISO 14001. Spółka posiada dwa certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001, które w dużej części już zintegrowano.

— Wyróżnienie IQNet jest dla nas wielką nobilitacją, bo otrzymało je niespełna czterdzieści spó-łek na świecie — mówi Bogdan Kraśniewski, pełnomocnik zarządu Amica Wronki ds. systemu zarządzania środowiskowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Niewrzędowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elta i Amica laureatami w Toronto