Elzab zbuduje grupę

KL
opublikowano: 24-01-2008, 00:00

Spółka ogłosiła strategię na lata 2008- -2010. Opiera się ona na przejęciach i wejściu w nowe nisze.

Spółka ogłosiła strategię na lata 2008- -2010. Opiera się ona na przejęciach i wejściu w nowe nisze.

Elzab, którego głównym udziałowcem jest BBI Capital NFI (ma 32,7 proc.), opublikował wczoraj nową strategię. Spółka nie chce być już tylko producentem kas fiskalnych, ale dostarczać kompleksowe rozwiązania dla detalistów. Chce też zbudować grupę kapitałową.

Spółka zapowiedziała, że chce zwiększyć rentowność do ponad 15 proc. i osiągać roczne przychody wysokości 125 mln zł. Zamierza doprowadzić do tego, wchodząc m.in. w nowe nisze rynkowe. Chce dostarczać kasy fiskalne m.in. na stacje benzynowe oraz do hoteli i obiektów gastronomicznych. Na liście nowych klientów są też gabinety lekarskie i szpitale.

Spółka ma się rozwijać nie tylko organicznie, ale także przez akwizycje. Zapowiedziała dokonanie kilku przejęć (gotówkowych i za swoje akcje) rentownych, niszowych firm działających w wymienionych segmentach. Nie wyklucza też fuzji z przedsiębiorstwami o podobnej skali działania co Elzab.

„Elzab będzie budować grupę wzorowaną częściowo na ofercie globalnych liderów rynku rozwiązań dla handlu detalicznego: firm takich jak Radiant Systems, Retalix lub Micros” — podała spółka w komunikacie.

Elzab dostał niedawno zgodę akcjonariuszy na emisję obligacji wartych 30 mln zł oraz sprzedaż niektórych aktywów za blisko 10 mln zł (firma chce sprzedać m.in. jedną z posiadanych nieruchomości).

Około 20 mln zł spółka może wydać na przejęcia. Pozostałe 20 mln zł może wykorzystać na skup własnych akcji (chce kupić do 250 tys. lub 2,5 mln po planowanym splicie).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane