Emax podpisał umowę z ZUS

Sławomir Erkiert
17-08-2001, 00:00

Emax podpisał umowę z ZUS

Poznański spółka informatyczna Emax podpisała umowę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie wartości 14,6 mln zł. Przez 3 lata, do 2004 roku, Emax będzie świadczył ZUS usługi pogwarancyjne systemów masowego skanowania i odczytu dokumentów (ORC). Przewidywana wartość części zamiennych i ekploatacyjnych do skanerów ZUS wynosi 4,8 mln zł.

Grupa Kapitałowa Emax powstała w 1999 r. wraz z przejęciem przez poznańską spółkę wrocławskiej firmy Winuel. W 2000 roku Grupa powiększyła się o dwa nowe podmioty: Max Elektronik z Zielonej Góry i Bi.com. z Katowic. W lipcu 2001 Emax podpisał umowę z Międzykomunalną Spółką Akcyjną Municipium z Warszawy w sprawie powołania nowego podmiotu pod nazwą EMCom (w nowej spółce Emax posiada 51 proc. udziałów a Municipium 49 proc.). EMCom ma działać na rynku usług publicznych poprzez poszukiwanie i kreowanie nowych produktów oraz usług w zastosowaniu technologii komunikacji i informacji.

W 2000 roku obroty grupy wyniosły 167,6 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sławomir Erkiert

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emax podpisał umowę z ZUS